اولین کایمرا خوک - میمون نخستین هیبرید خوک و میمون متولد شد تولد اولین موجود ترکیبی خوک-میمون

اولین کایمرا خوک – میمون

تولید خوکهای مهندسی شده که دارای سلول های میمون بودند، به مراحل پایانی رسیده و حتی زنده متولد شدند اما تنها برای چند روز زنده ماندند. اگرچه این کایمرا مردند اما این آزمایشات انجام شده در چین دستاورد مهمی برای تولید اندامهای بدن در آزمایشگاه بود. محققان بر این باورند که با این تحقیق که فرایند Xenogenesis Organogenesis نامیده می شود میتوان ارگان های انسانی را در حیوانات رشد داده و پس از آن برای پیوند برداشت کنیم. در این مطالعه در ابتدا از جنین گوسفند و خوک که با سلولهای بنیادی انسانی پیوند داد شده بود استفاده کردند و حتی جنین ها توسه پیدا کرد اما آزمایش به دلیل مسائل اخلاقی متوقف شد. به همین دلیل محققان سلول های بنیادی گونه ای میمون را جایگزین کردند که میزان رشد آن با فلورسنت ارزیابی می شد.

این سلول ها در اندام هایی مانند قلب، طحال، کبد، شش و پوست نفوذ کرده و در اندام هایی مانند تخمدان به دلیل نرخ پایین chimerism دیده نشدند.
اگر چه خوک های کایمرا کمتر از یک هفته زنده ماندند، اما محققان خوش بین بوده و اکنون این تیم دارای اطلاعاتی است که می تواند برای آزمایشات آینده به کار گرفته شود و در تلاش برای افزایش نرخ کایمریسم هستند تا فرایند Xenogenesis Organogenesis را توسعه دهند.

اولین کایمرا خوک - میمون نخستین هیبرید خوک و میمون متولد شد تولد اولین موجود ترکیبی خوک-میمون
اولین کایمرا خوک – میمون

نویسنده : ژیلا ذوالفقاریان

رفرنس

تاریخچه بیوتکنولوژی پزشکی در ایران درآمد بیوتکنولوژی پزشکی بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تهران بیوتکنولوژی در ایران درامد رشته بیوتکنولوژی در ایران بیوتکنولوژی دارویی وزارت بهداشت درآمد دکترای بیوتکنولوژی فرق زیست فناوری و بیوتکنولوژی درامد رشته بیوتکنولوژی در امریکا

تاریخچه بیوتکنولوژی پزشکی در ایران

ایران یکی از پیشتازان زیست فناوری در زمینه های مختلف به ویژه زیست فناوری پزشکی بوده است و در حدود 9 دهه قبل در ایران تولید واکسن های انسانی و حیوانی صورت گرفت.

در ایران انیستیتو پاستور که شعبه ای از انستیتو پاستور پاریس بود، اولین و قدیمی ترین مرکز تحقیقاتی برای بیماری های عفونی در سال 1919 تاسیس شد و ماموریت آن محدود به تولید واکسن بود. اگرچه تاریخ واکسیناسیون در ایران به دوره قاجار بر می گردد که به دستور امیر کبیر حکم واکسیناسیون عمومی علیه آبله صادر شد. قبل از تاسیس انستیتو پاستور واکسن آبله از شعبه انستیتو پاستور پاریس به ایران وارد می شد. امروزه یکی از بخش های مدرن انستیتو پاستور دپارتمان بیوتکنولوژی اشت که در زمینه زیست فناوری مولکولی پیشتاز است. ظهور بیوتکنولوژی مولکولی نیز منجر به تاسیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در سال 1988 شد که مطالعات آن بر پایه ژن ها و با تاکید بر بیماری های ژنتیکی انسانی، پروتئین نوترکیب و بیان ژن­ های هترولوگ  می باشد.

در سال 1924 میلادی که طاعون گاوی (cattle plague) در ایران شیوع پیدا کرد، اداره بهداشت اتحادیه ملل از ایران خواست تا یک موسسه تحقیقاتی برای پیشگیری از بیماری­های حیوانی حمایت انستیتو پاستور تاسیس کند تا سرم و واکسن های مورد نیاز دامپروری را تولید کند. این موسسه در سال 1927 میلادی مستقل شد و در سال 1930 در کرج آزمایشگاه تحقیقاتی ساخته شد تا در مورد بیماری حیوانات تحقیقات تشخیصی را انجام دهد. در سال 1932 Paul Delpy، یک دامپزشک فرانسوی و متخصص واکسن و سرم به این موسسه کمک کرد ( بعدها در سال 1948 به موسسه تحقیقات سرم و واکسن سازی رازی تغییر نام داد) تا واکسن های بیماری فراگیر گاوی را تولید کند و متعاقباً در سال 1950 واکسیناسیون بیماری ها با استفاده از واکسن های تولید شده توسط این موسسه آغاز شد و در سال 1992 در این موسه دپارتمان بیوتکنولوژی تاسیس شد.

تاریخچه بیوتکنولوژی پزشکی در ایران درآمد بیوتکنولوژی پزشکی بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تهران بیوتکنولوژی در ایران درامد رشته بیوتکنولوژی در ایران بیوتکنولوژی دارویی وزارت بهداشت درآمد دکترای بیوتکنولوژی فرق زیست فناوری و بیوتکنولوژی درامد رشته بیوتکنولوژی در امریکا
تاریخچه بیوتکنولوژی پزشکی در ایران

موسسات پاستور و رازی قدرتمندترین سازمان های ایرانی در بیوتکنولوژی پزشکی با سابقه درخشان در تولید و صادرات محصولات بیوتکنولوژی هستند. تولید و توسعه پروتئین ها و داروهای نوترکیب ، جایگزین های آنتی بیوتیکی ، فن آوری سلول های بنیادی ، مهندسی بافت ، ابزارهای تشخیص باکتریایی و مطالعات پروتئومیکس نمونه هایی از تحقیقات بیوتکنولوژیک است که هم اکنون در موسسات تحقیقاتی انجام می شود.

نویسنده : ژیلا ذوالفقاریان

رفرنس:

Nezhad Fard RM, Moslemy M, Golshahi H (2013) The History of Modern Biotechnology in Iran: A Medical Review. J Biotechnol Biomater 3:159. doi:10.4172/2155-952X.1000159

سومین همایش مرزهای علوم زیستی پژوهشکده علوم زیستی همایش زیست شناسی همایش زیست شناسی ۹۸ همایش زیست شناسی کنکور همایش های زیست شناسی 98 . کنگره بین المللی زیست شناسی 97 همایش زیست شناسی یزد همایش زیست شناسی کنکور 98 همایش زیست شناسی کنکور ۹۸ کنگره زیست پزشکی

سومین همایش مرزهای علوم‌ زیستی

علوم‌زیستی، در معنای امروزین آن، پدیده ایست نوین. با وجود جوانی این شاخه از علم، علوم‌زیستی با آهنگی شتابناک در دهه‌های اخیر رشد کرده و می‌کند. بخشی از این رشد مدیون ابزارهای سنجشی جدید می باشد که بررسی سیستم‌های پیچیده زیستی را در سطوح مختلفی که تا پیش از این ناممکن بوده میسر کرده اند. اما از دیگر سو، ورود مفاهیم و دیدگاه‌های دیگر از علومی چون ریاضی و فیزیک به درک تازه از مفاهیم زیستی منجر شده‌اند.

پژوهشکده علوم زیستی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در سال ۱۳۹۱ به منظور انجام پژوهش‌های بین‌رشته‌ای در حوزه علوم زیستی و پژوهش در باب پرسش‌های بنیادین زیستی پدید آمد. در همین راستا برگزاری همایش به منظور آشنایی با جدیدترین پژوهش‌ها در مرزهای علوم زیستی ضروری می‌نمود. چنین همایشی می‌بایست دو ویژگی اصلی داشته باشد. نخست، علاوه بر پژوهشگران برجسته داخلی، از پژوهشگران برجسته ایرانی که در مراکز پژوهشی و دانشگاه‌های خارجی به فعالیت می‌پردازند استفاده شود. ثانیاً، همایش به شیوه‌ای ترتیب داده‌شود که امکان بحث علمی در میان پژوهشگران و دانشجویان در طی آن ممکن باشد. دعوت از پژوهشگران برجسته ایرانی غیرمقیم در امکان بحث علمی میان همگان در بستر این همایش را با از میان بردن سد زبانی آسان‌تر می‌کند.

سومین همایش مرزهای علوم زیستی

محل برگزاری : خیابان فرمانیه – بین کامرانیه و دیباجی – نبش کوچه شهید قرین – پژوهشگاه دانش های بنیادی

زمان : 3 الی 5 دی ماه 1398

سومین همایش مرزهای علوم زیستی پژوهشکده علوم زیستی همایش زیست شناسی همایش زیست شناسی ۹۸ همایش زیست شناسی کنکور همایش های زیست شناسی 98 . کنگره بین المللی زیست شناسی 97 همایش زیست شناسی یزد همایش زیست شناسی کنکور 98 همایش زیست شناسی کنکور ۹۸ کنگره زیست پزشکی
سومین همایش مرزهای علوم زیستی پژوهشکده علوم زیستی همایش زیست شناسی
پلاسمید چیست؟ | عملکرد پلاسمید | انواع اختصاصی پلاسمید ها | کاربرد پلاسمیدها

پلاسمید چیست؟

پلاسمید

پلاسمید یک رشته DNA دو رشته ای کوچک است که متمایز از DNA کروموزومی است و طول آن از 1000 تا 100 هزار جفت باز متغیر است. پلاسمیدها به طور طبیعی در سلول باکتریایی وجود دارد و در آرکی ها و برخی یوکاریوت ها یافت می شود. اغلب ژن هایی که در پلاسمید است مزایایی مانند مقاومت به آنتی بیوتیک را به باکتری می دهد. زمانی که یک باکتری تقسیم می شود تمامی پلاسمید های موجود در سلول کپی شده و هر سلول دختری یک کپی از پلاسمید را دریبافت می کند. هم چنین باکتری ها می توانند پلاسمید را در فرآیند Conjugation (هم یوغی) به باکتری دیگری منتقل کنند.

پلاسمید چیست؟ | عملکرد پلاسمید | انواع اختصاصی پلاسمید ها | کاربرد پلاسمیدها
پلاسمید چیست؟

عملکرد پلاسمید

پلاسمید ها عملکرد متفاوتی دارند و حاوی ژن هایی هستند که هم از طریق دفاع از سلول میزبان با تولید توکسین و هم از طریق کشتن سایر ارگانیسم ها، شانس بقا در میکروارگانیسم ها را افزایش می دهد. بعضی از پلاسمیدها فرآیند همانند سازی باکتری را تسهیل می کند و از آنجا که سایز پلاسمید بسیار کوچک است، تنها حاوی تعدادی کمی از ژن های اختصاصی است که عملکرد آن را اختصاصی می کند.

انواع پلاسمید ها

 1. Fertility plasmids

حاوی ژن های ترانسفر هستند که به سلول اجازه می دهد ژن ها از یک باکتری به باکتری دیگر طی فرآیند Conjugation منتقل شوند. در واقع f-plasmid ها اپی زوم (Episome) بوده و می توانند به DNA کروموزومی وارد شوند. باکتری هایی که f-plasmid دارند F+ و آنهایی که فاقد آن هستند F نامیده میشوند. اگر F+ با F هم یوغی داشته باشد نتیجه ی آن دو باکتری F+ خواهد بود.

 • Resistance plasmids

این پلاسمید ها حاوی ژن هایی است که به سلول باکتریایی کمک می کند تا در مقابل فاکتورهای محیطی مانند سموم یا آنتی بیوتیک ها از خود دفاع کند. برخی از Resistance plasmids می توانند طی هم یوغی منتقل شوند.

 • Virulence plasmids

زمانی که باکتری این پلاسمید را دارد پاتوژن محسوب می شود و بیماری زاست. EColi به طور طبیعی در روده انسان و حیوانات یافت می شود اما برخی از سویه های آن که این پلاسمید را دارد استفراغ و اسهال را ایجاد می کند.

 • Degradative plasmids

این پلاسمید به باکتری کمک میکند تا ترکیباتی که به طور معمول در طبیعت نیست مانند تولوئن، زایلن، اسید سالیسیلیک، را تجزیه کند. در واقع حاوی ژن هایی است که آنزیم های تجزیه کننده خاصی را کد می کند.

 • Col plasmids

حاوی ژن هایی است که باکتریوسین یا Colicin را می سازد. باکتریوسین ها پروتئین هایی هستند که از سلول میزبان از طریق کشتن سایر باکتری ها دفاع می کند. باکتریوسین در بسیاری از سویه ها مانند EColi (ColE1) وجود دارد.

کاربرد پلاسمیدها

محققان از پلاسمید به عنوان ابزاری برای کلون کردن، انتقال و یا دستکاری ژن ها بهره می برند و پلاسمیدهایی که با هاین هدف مورد استفاده قرار می گیرند، وکتور نامیده می شوند. محققان می توانند بخشی از DNA و یا ژن ها را در وکتور قرار داده و یک پلاسمید نوترکیب ایجاد کنند. این پلاسمید از طریق فرآیند transformation به باکتری دیگر وارد می شود. سپس به دلیل تکثیر سریع باکتری، کارخانهای از کپی های DNA مورد نظر به مقدار زیاد حاصل می شود.

رفرنس:

www.biologydictionary.net/plasmid/

www.nature.com/scitable/diffinition/plasmid-plasmids-28/

چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک عنوان های علمی کنگره ژنتیک پزشکی ژنتیک گیاهی ژنتیک جانوری ژنتیک میکروارگانیسم ها زیست شناسی سلولی و مولکولی پزشکی قانونی و ژنتیک باستانی تحقیقات و درمان مبتنی بر سلول های بنیادی بیوانفورماتیک محورهای کنگره تغییرات اپی ژنتیک بیان ژن زیست شناسی مولکولی و کاربردهای آن: از پایه تا کلینیک پزشکی مولکولی تکثیر و تمایز سلول های بنیادی بیماری های ژنتیکی RNA های غیرکدشونده در بیماری اومیکس های تک سلولی سازگاری با تغییرات اقلیمی متاژنومیکس و اکوژنومیکس میکروارگانیسمها

چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک

عنوان های علمی کنگره

 1. ژنتیک پزشکی
 2. ژنتیک گیاهی
 3. ژنتیک جانوری
 4. ژنتیک میکروارگانیسم ها
 5. زیست شناسی سلولی و مولکولی
 6. پزشکی قانونی و ژنتیک باستانی
 7. تحقیقات و درمان مبتنی بر سلول های بنیادی
 8. بیوانفورماتیک

محورهای کنگره

 1. تغییرات اپی ژنتیک بیان ژن
 2. زیست شناسی مولکولی و کاربردهای آن: از پایه تا کلینیک
 3. پزشکی مولکولی
 4. تکثیر و تمایز سلول های بنیادی
 5. بیماری های ژنتیکی
 6. RNA های غیرکدشونده در بیماری
 7. اومیکس های  تک سلولی
 8. سازگاری با تغییرات اقلیمی
 9. متاژنومیکس و اکوژنومیکس میکروارگانیسمها

چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک عنوان های علمی کنگره ژنتیک پزشکی ژنتیک گیاهی ژنتیک جانوری ژنتیک میکروارگانیسم ها زیست شناسی سلولی و مولکولی پزشکی قانونی و ژنتیک باستانی تحقیقات و درمان مبتنی بر سلول های بنیادی بیوانفورماتیک محورهای کنگره تغییرات اپی ژنتیک بیان ژن زیست شناسی مولکولی و کاربردهای آن: از پایه تا کلینیک پزشکی مولکولی تکثیر و تمایز سلول های بنیادی بیماری های ژنتیکی RNA های غیرکدشونده در بیماری اومیکس های تک سلولی سازگاری با تغییرات اقلیمی متاژنومیکس و اکوژنومیکس میکروارگانیسمها
چهارمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره ملی ژنتیک

تاریخ های مهم

تاريخ برگزاری همایش: 27 الی 29 فروردین 1399

اطلاعات تماس
دبیر علمی کنفرانس: پروفسور سید جواد مولی

دبیر اجرایی کنفرانس: دکتر محسن ابراهیمی

تلفن تماس با دبيرخانه: 82884778-021

وب سایت:پایگاه رسمی کنفرانس

ایمیل  : info@geneticscongress.com

آدرس: تهران – دانشگاه تربیت مدرس – دانشکده علوم زیستی – اتاق ۵۶٠٢ – دبیرخانه کنگره ژنتیک
  کد پستی: 14117-13116 
  

آدرس انجمن ژنتیک ایران:
تهران- بهجت آباد- خیابان پزشک- خیابان شهید دکتر حسن عضدی- پلاک ٧۶- طبقه دوم- اتاق ٢٢۵
کد پستی: ١۵٩٧۶٣٣١۴۵
تلفن: ٠٢١٨١٠٣٢٢۵٠
تلفن همراه: ٠٩١٢٠۵٩۴٨١١

پیام رئیس کنگره

پیام رئیس انجمن ژنتیک

هزاره سوم با تعیین توالی ژنوم آغاز شد و تحولات آن امروز عرصه‌های مختلف زندگی بشر از جمله حوزه سلامت، غذا و محیط زیست را دربرگرفته است. بزرگترین همکاری‌های بین رشته‌ای فی ما بین علوم زیستی، علوم مهندسی به ویژه IT و فنون هوشمندسازی و هوش مصنوعی و… شکل گرفته است. تلاقی علوم با یکدیگر، ظرایف اساسی خلقت را کشف نموده است. در آغازین روزهای این دوران طلایی، بشر با امکان‌پذیری خوانش ژنوم، علل و اساس تغییرات ژنتیکی و آثار فنوتیپی این تغییرات را شناسایی نمود. گسترش بیوانفورماتیک مقایسه بین گونه‌های مختلف گیاهی، جانوری، ریزسازوارهها و انواع سلول های انسانی را ممکن ساخت. در دهه دوم این هزاره بشر خوانش ژنوم را پشت سر گذاشت و هم‌اینک به دوران ویرایش ژنوم و زیستشناسی مصنوعی وارد شده اند و این مسیر پویا، همچنان بالنده است.

دكتر محمود تولايی رئیس شانزدهمين كنگره ملی و چهارمين كنگره بين المللی ژنتيك
دكتر محمود تولايی رئیس شانزدهمين كنگره ملی و چهارمين كنگره بين المللی ژنتيك

   اجرای چندین کارآزمایی بالینی در زمینه ژن درمانی و مهر تایید مراجع مسئول جهانی در بهره‌گیری از این فنون در درمان برخی بیماریهای پیچیده و نادر، نویدبخش یک حرکت بزرگ علمی و فناورانه پیشرو خواهد بود.جمهوری اسلامی ایران با بهره‌مندی از منابع عظیم خداداد و گنجینههای وراثتی ارزشمند و منابع انسانی فرهیخته خلاق و کوشا از سرمایه لازم برای دستیابی به قله های افتخار در این عرصه علمی برخوردار و امید است این کنگره در شانزدهمین دفتر ملی و چهارمین دفتر بین المللی خود برگ‌های زرینی را در پرتو یک گفتمان علمی، اشتراک داده‌های فناورانه و هم‌نشینی تجربه ها به ثبت رسانده و بتوانیم در زمینه یافته‌های نوین علمی و بکارگیری آن در جهت سعادت بشری همت نماییم. پیشاپیش از تلاش موثر و همکاری سازنده همه‌ی اساتید، پژوهشگران، شرکت های حامی و همکار و دانشجویان عزیز تشکر مینمایم. دكتر محمود تولايی رئیس شانزدهمين كنگره ملی و چهارمين كنگره بين المللی ژنتيك

چهارمین سمپوزیوم ایمیون سل تراپی

همایش تجاری سازی محصولات زیست فناورانه پرسیس ژن افتتاحیه پرسیس ژن شعبه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان زمان : جهارشنبه 27 آذر ماه ساعت 13 - 17 مکان : دانشگاه علوم پزشکی اصفهان . ساختمان آفرینش

همایش تجاری سازی محصولات زیست فناوری

همایش تجاری سازی محصولات زیست فناورانه

افتتاحیه پرسیس ژن شعبه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

زمان : جهارشنبه 27 آذر ماه
ساعت 13 – 17

مکان : دانشگاه علوم پزشکی اصفهان . ساختمان آفرینش

همایش تجاری سازی محصولات زیست فناورانه پرسیس ژن افتتاحیه پرسیس ژن شعبه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان زمان : جهارشنبه 27 آذر ماه ساعت 13 - 17 مکان : دانشگاه علوم پزشکی اصفهان . ساختمان آفرینش
همایش تجاری سازی محصولات زیست فناورانه پرسیس ژن افتتاحیه پرسیس ژن شعبه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان زمان : جهارشنبه 27 آذر ماه ساعت 13 – 17 مکان : دانشگاه علوم پزشکی اصفهان . ساختمان آفرینش
استخدامی شرکت سیناسل شرکت پژوهشی تولید سیناسل در بخش های تولید و کنترل کیفی اقدام به جذب نیرو می نماید. کارشناسان رشته های بیولوژی- ژنتیک – میکروبیولوژی – مهندسی بافت و دیگر رشته های مرتبط با علوم زیستی لطفا رزومه علمی و کاری عکس دار خود را به همراه میزان حقوق درخواستی به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمایند تا در صورت نیاز با ایشان تماس به عمل آید. کارشناس تضمین کیفیت با حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط جذب می شود. سرباز به صورت امریه برای شرکت دانش بنیان (کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های علوم زیستی و مرتبط) نیز جذب می شود.

استخدامی شرکت سیناسل

استخدامی شرکت سیناسل در بخش های تولید و کنترل کیفی

شرکت پژوهشی تولید سیناسل در بخش های تولید و کنترل کیفی اقدام به جذب نیرو می نماید. کارشناسان رشته های بیولوژی- ژنتیک – میکروبیولوژی – مهندسی بافت و دیگر رشته های مرتبط با علوم زیستی لطفا رزومه علمی و کاری عکس دار خود را به همراه میزان حقوق درخواستی به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمایند تا در صورت نیاز با ایشان تماس به عمل آید. کارشناس تضمین کیفیت با حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط جذب می شود. سرباز به صورت امریه برای شرکت دانش بنیان (کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های علوم زیستی و مرتبط) نیز جذب می شود.

استخدامی شرکت سیناسل شرکت پژوهشی تولید سیناسل در بخش های تولید و کنترل کیفی اقدام به جذب نیرو می نماید. کارشناسان رشته های بیولوژی- ژنتیک – میکروبیولوژی – مهندسی بافت و دیگر رشته های مرتبط با علوم زیستی لطفا رزومه علمی و کاری عکس دار خود را به همراه میزان حقوق درخواستی به آدرس ایمیل زیر ارسال فرمایند تا در صورت نیاز با ایشان تماس به عمل آید. کارشناس تضمین کیفیت با حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط جذب می شود. سرباز به صورت امریه برای شرکت دانش بنیان (کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های علوم زیستی و مرتبط) نیز جذب می شود.
استخدامی شرکت سیناسل

info@sinacellco.com


استخدامی کارشناس تولید در شرکت آریوژن فارمد استخدامی بیوتکنولوژی استخدامی آریوژن فارمد استخدامی میکروبیولوژی استخدامی زیست شناسی

استخدامی کارشناس تولید در شرکت آریوژن فارمد

استخدامی شرکت آریوژن فارمد

شرایط استخدامی :

کارشناسی / کارشناسی ارشد رشته های میکروبیولوژی.مهندسی شیمی.زیست شناسی

فارغ التحصیل دانشگاه های سراسری

دارای کارت پایان خدمت

استخدامی کارشناس تولید در شرکت آریوژن فارمد استخدامی بیوتکنولوژی استخدامی آریوژن فارمد استخدامی میکروبیولوژی استخدامی زیست شناسی
استخدامی کارشناس تولید در شرکت آریوژن فارمد
زمان وصل شدن اینترنت ایران | وصل شدن اینترنت ایران

زمان وصل شدن اینترنت در ایران مشخص شد

زمان وصل شدن اینترنت در ایران

در حالیکه ساعتی قبل خبر وصل شدن اینترنت در برخی استان‌های کشور در فضای مجازی منتشر شده بود، پیگیری‌ها نشان می‌دهد که مجوز برقراری ارتباطات اینترنت خانگی در ۱۰ استان کشور پیشتر به اپراتورها ابلاغ شده بود و هم اکنون اینترنت خانگی در ۱۰ استان کشور وصل شده است.

بنا به پیگیری‌ها اینترنت ثابت در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، چهارمحال و بختیاری، همدان، اردبیل، زنجان و ایلام رفع محدودیت شده است. مقام‌های ایران در روزهای گذشته توضیح داده‌اند که قطع اینترنت به دلایل تهدیدهای امنیتی پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین صورت گرفته و به محض رفع مشکلات امنیتی مجدداً برقرار خواهد شد.

نت بلاکز؛ درصد اتصال کاربران داخل ایران به شبکه جهانی اینترنت به ۱۷ درصد رسیده است

بنابرگزارش های وزارت ارتباطات اینترنت کشور تا روز یک شنبه 3 آذر به وضعیت عادی بر می گردد

پنجشنبه 30 آبان اتصال اینترنت ایران به اینترنت جهانی 13 درصد بود و امروز نت بلاک که یک وبسایت در زمینه آزادی استفاده از اینترنت در جهان است تائید کرد که پس از  136 ساعت قطعی اینترنت در ایران، اتصال داخل ایران به اینترنت جهانی به آرامی در حال افزایش هست.

شایان ذکر است که از بیست‌وپنجم آبان‌ماه و اتفاقاتی که در پی افزایش قیمت بنزین در ایران رخ داد، اینترنت های خانگی و تلفن‌همراه در برخی نقاط این کشور قطع شد و روز بعد قطع سراسری اینترنت در این کشور اتفاق افتاد.
اکنون پس از گذشت 5 روز یک منبع آگاه از وصل شدن اینترنت به صورت تدریجی در سراسر ایران خبر می دهد.
دبیر شورای‌عالی مجازی ایران نيز امروز در پاسخ به سوالى مبنی بر زمان اتصال اینترنت گفت؛ مسئولان به‌دنبال اتصال اینترنت در اسرع‌وقت هستند و امیدواریم شرایط فراهم شود که این اقدام ناخواسته هرچه سریع‌تر پایان پیدا کند.

.

تاریخ درج: 1397/07/14 شرح شغل کارشناس تحقیق و توسعه: توسعه فرمولاسیون و روش های تجزیه ای مسئولیت ها تجزیه و تحلیل خرابی ها دانش خوب در مورد فرمول بندی توسعه محصولات دارویی دارای روحیه همکاری و رهبری تیم تا به نتیجه رسیدن اهداف تیمی مدیریت پروژه و ایجاد انگیزه در تیم و قابلیت ردیابی پروژه ها تعریف استراتژی ها و برنامه های اجرایی، جستجو و جمع آوری داده ها برای توسعه داروها انجام تست های آزمایشگاهی در کنار طراحی و انجام آزمایش های جدید برنامه ریزی، پشتیبانی و همکاری در پیشبرد اهداف سازمان برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای فعالیت های پروژه مهارتها و تجربیات توانایی تجزیه و تحلیل دارای تجربه در تحقیق، توسعه و طراحی و اجرای راه حل های کیفی تجربه و تخصص در توسعه و اعتبارسنجی دارای تجربه کامل و تخصص در تجهیزات HPLC, GC مهارت در کار با ویندوز و آفیس دقت نظر به جزییات آشنا به روش های معمول آزمایشگاهی توانایی خوب ارتباط برقرار کردن انعطاف پذیر و دارای پشتکار دارای روحیه همکاری تیمی مسلط به زبان انگلیسی مهارت در نوشتن گزارش تجربه در شرکت های داروسازی مزیت محسوب خواهد شد تحصیلات کارشناس ارشد شیمی تجزیه / شیمی آلی یا داروسازی.

کارشناس تحقیق و توسعه

تمام وقت, تحقیق و توسعه,کرج تاریخ درج: 1397/07/14

شرح شغل

کارشناس تحقیق و توسعه: توسعه فرمولاسیون و روش های تجزیه ای

مسئولیت ها

 • تجزیه و تحلیل خرابی ها
 • دانش خوب در مورد فرمول بندی توسعه محصولات دارویی
 • دارای روحیه همکاری و رهبری تیم تا به نتیجه رسیدن اهداف تیمی
 • مدیریت پروژه و ایجاد انگیزه در تیم و قابلیت ردیابی پروژه ها
 • تعریف استراتژی ها و برنامه های اجرایی، جستجو و جمع آوری داده ها برای توسعه داروها
 • انجام تست های آزمایشگاهی در کنار طراحی و انجام آزمایش های جدید
 • برنامه ریزی، پشتیبانی و همکاری در پیشبرد اهداف سازمان
 • برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای فعالیت های پروژه

مهارتها و تجربیات

 • توانایی تجزیه و تحلیل
 • دارای تجربه در تحقیق، توسعه و طراحی و اجرای راه حل های کیفی
 • تجربه و تخصص در توسعه و اعتبارسنجی
 • دارای تجربه کامل و تخصص در تجهیزات HPLC, GC
 • مهارت در کار با ویندوز و آفیس
 • دقت نظر به جزییات
 • آشنا به روش های معمول آزمایشگاهی
 • توانایی خوب ارتباط برقرار کردن
 • انعطاف پذیر و دارای پشتکار
 • دارای روحیه همکاری تیمی
 • مسلط به زبان انگلیسی
 • مهارت در نوشتن گزارش
 • تجربه در شرکت های داروسازی مزیت محسوب خواهد شد

تحصیلات

کارشناس ارشد شیمی تجزیه / شیمی آلی یا داروسازی.

ارسال رزومه

مسئولیت ها تجزیه و تحلیل خرابی ها دانش خوب در مورد فرمول بندی توسعه محصولات دارویی دارای روحیه همکاری و رهبری تیم تا به نتیجه رسیدن اهداف تیمی مدیریت پروژه و ایجاد انگیزه در تیم و قابلیت ردیابی پروژه ها تعریف استراتژی ها و برنامه های اجرایی، جستجو و جمع آوری داده ها برای توسعه داروها انجام تست های آزمایشگاهی در کنار طراحی و انجام آزمایش های جدید برنامه ریزی، پشتیبانی و همکاری در پیشبرد اهداف سازمان برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای فعالیت های پروژه مهارتها و تجربیات توانایی تجزیه و تحلیل دارای تجربه در تحقیق، توسعه و طراحی و اجرای راه حل های کیفی تجربه و تخصص در توسعه و اعتبارسنجی دارای تجربه کامل و تخصص در تجهیزات HPLC, GC مهارت در کار با ویندوز و آفیس دقت نظر به جزییات آشنا به روش های معمول آزمایشگاهی توانایی خوب ارتباط برقرار کردن انعطاف پذیر و دارای پشتکار دارای روحیه همکاری تیمی مسلط به زبان انگلیسی مهارت در نوشتن گزارش تجربه در شرکت های داروسازی مزیت محسوب خواهد شد

کارشناس تضمین کیفیت نانوالوند

تمام وقت, تضمین کیفیت,تهران، کرج تاریخ درج: 1397/07/16

شرح شغل کارشناس تضمین کیفیت

کارشناس تضمین کیفیت مسئول اطمینان بخشی به این امر است که محصولات و یا خدمات شرکت همواره انتظار مشتریان را از نظر کیفیت برآورده می کند. کارشناس تضمین کیفیت فرایندهای سیستم کیفی را جهت کارامدی و تاثیر هر چه بیشتر، اصلاح و بهبود می بخشد. بررسی انطباق با الزامات جدید یا تغییر یافته، حل مشکلات موجود در سیستم های کیفیتی و شناسایی راه هایی برای کارامدتر شدن فرایندها از جمله اصلی ترین اهداف شغلی یک کارشناس تضمین کیفیت است.

مسئولیت ها

 • آشنایی با اصول  GMP و بازرسی داخلی
 • آَشنایی با فعالیت های صنعت داروسازی
 • داشتن مهارت خوب در مستندسازی
 • درک نیازهای واحد تضمین کیفیت
 • توانایی در آنالیز دیتای واحدهای مختلف
 • آموزش و هدایت فرایندها برای حصول اطمینان از انجام موثر آن ها
 • نظارت بر اجرای صحیح فرایندها در سازمان
 • داشتن ارتباطات موثر بین تمامی واحدها در تمامی سطوح مدیریتی

مهارت ها و تجربیات

 • سن تریحی بین 25-35 سال
 • دارای روحیه همکاری و کار تیمی
 • دارای مهارت های ارتباطی و فن بیان قوی
 • دارای پشتکار بالا و انعطاف پذیر
 • توانایی در برنامه ریزی و مدیریت کارهای شخصی
 • توانایی در مدیریت زمان و با دقت بودن
 • داشتن حس مسئولیت پذیری و سخت کوشی
 • آشنا با ویندوز و نرم افزار آفیس
 • مسلط به زبان انگلیسی
 • داشتن سابقه قبلی در صنعت داروسازی امتیاز محسوب می شود
 • آشنایی با روش های معتبرسازی(validation) امتیاز محسوب می شود.

تحصیلات

کارشناسی یا کارشناسی ارشد شیمی، گرایش های مختلف مهندسی و یا هر زمینه مرتبط دیگر.

ارسال رزومه

دوره تشریح الزامات و ممیزی ISO9001:2015

دوره تشریح الزامات و ممیزی ISO9001:2015

سرفصل های دوره ISO9001:2015

آشنایی با آیتم های ممیزی استاندارد9001 ویرایش 2015

تشریع کلیات و اهداف ISO 9001:2015

تشریع بندهای استاندارد 9001 (10بند)

رویکرد فرآیندی

چرخه   PDCA و بیان آن در ISO9001

دامنه کاربرد استاندارد

آشنایی با ممیزی داخلی به زبان ساده

اصطلاحات و تعاریف استاندارد ممیزی  ISO 19011

آشنایی با انواع ممیزی و عدم انطباق ها

اصول ممیزی

مدیریت برنامه ممیزی

فعالیت انجام ممیزی

آشنایی با چک لیست ممیزی

ابزارهای ممیزی

صلاحیت های لازم برای تعیین شایستگی ممیز

برخی خصوصیات فردی مورد نیاز در ممیزی

انجام ممیزی داخلی به صورت کارگاه

ساعت برگزاری

ساعت 16 – 19

تاریخ برگزاری :

26 آذر – 3 دی – 10 دی- 17 دی

مکان برگزاری : شرکت لیوژن فارمد، تهران، خیابان ایتالیا، حدفاصل قدس و وصال شیرازی، پلاک 41، طبقه 4

هزینه ثبت نام دوره : 50 هزار تومان

دوره تشریح الزامات و ممیزی ISO9001:2015
دوره تشریح الزامات و ممیزی ISO9001:2015

گروه هدف:

کارشناسان و متخصصان سیستم مدیریت کیفیت، تضمین کیفیت

هدف از برگزاری کارگاه:

آشنایی با الزامات سیستم مدیرییت کیفیت، ایجاد توانمندی در جهت بکارگیری و اجرای سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای ISO 9001 ویرایش 2015

به منظور ثبت نام کلیک کنید

استخدامی لیوژن فارمد موقعیت شغلی : کارشناس / مدیر بخش درون تنی (in vivo) تسلط به کار با حیوانات آزمایشگاهی (به ویژه موش) تسلط / آشنایی به کار با تخم مرغ جنین دار تسلط / آشنایی به کار در فضای اتاق تمیز تسلط / آشنایی با تزریق و خون گیری از حیوانات آزمایشگاهی ایمیل ارسال رزومه : invivo9807@livogen.co مهلت ارسال رزومه : 1398/08/06

استخدامی کارشناس / مدیر بخش درون تنی (in vivo)

استخدامی لیوژن فارمد

شرکت دانش بنیان لیوژن فارمد از سال 1383 فعالیت تخصصی خود را در حوزه بیوتکنولوژی آغاز کرده است. این شرکت با برخوداری از تیم متخصص و با انگیزه ی خود در کنار امکانات و زیرساختی با کیفیت در بسیاری از زمینه ها منحصر به فرد می باشد. با توجه به توسعه روزافزون فعالیت های این شرکت، از علاقمندان دعوت به همکاری می نماییم.

موقعیت شغلی :
کارشناس / مدیر بخش درون تنی (in vivo)

تسلط به کار با حیوانات آزمایشگاهی (به ویژه موش)
تسلط / آشنایی به کار با تخم مرغ جنین دار
تسلط / آشنایی به کار در فضای اتاق تمیز
تسلط / آشنایی با تزریق و خون گیری از حیوانات آزمایشگاهی

ایمیل ارسال رزومه : invivo9807@livogen.co
مهلت ارسال رزومه : 1398/08/06

استخدامی لیوژن فارمد موقعیت شغلی : کارشناس / مدیر بخش درون تنی (in vivo) تسلط به کار با حیوانات آزمایشگاهی (به ویژه موش) تسلط / آشنایی به کار با تخم مرغ جنین دار تسلط / آشنایی به کار در فضای اتاق تمیز تسلط / آشنایی با تزریق و خون گیری از حیوانات آزمایشگاهی ایمیل ارسال رزومه : invivo9807@livogen.co مهلت ارسال رزومه : 1398/08/06
موقعیت شغلی : کارشناس / مدیر بخش درون تنی (in vivo) تسلط به کار با حیوانات آزمایشگاهی (به ویژه موش) تسلط / آشنایی به کار با تخم مرغ جنین دار تسلط / آشنایی به کار در فضای اتاق تمیز تسلط / آشنایی با تزریق و خون گیری از حیوانات آزمایشگاهی ایمیل ارسال رزومه : invivo9807@livogen.co مهلت ارسال رزومه : 1398/08/06