×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
حافظه ی DNA ماهی، بسیار بیشتر از انسان است.!

حافظه ماهی

در مطالعه‌ای که اخیراً در مجله Nature منتشر شده است ، محققان دانشگاه اوتاگو گزارش دادند که حافظه در قالب ” DNA متیله شده ” بین نسل ماهی حفظ می شود ، بر خلاف انسانها که این حافظه کاملاً پاک شده است. دکتر اورتگا دانشجوی دکترای آناتومی میگوید:” متیلاسیون در فرا دست DNA قرار دارد و برای کنترل و روشن بودن ژن ها استفاده می شود. همچنین به تعریف هویت و عملکرد سلولی کمک می کند.

متیلاسیون DNA در ماهی

به دلیل وقایعی که باعث پاک شدن DNA متیله شده در حین نمو میشود، محققان تصور میکنند که انتقال DNA متیله شده به نسل های بعد در انسان بسیار نادر است.و از آنجا که ظاهرا ماهی ها این وقایع پاک کننده را ندارند ، به نظر می رسد آنها می توانند تجربه زندگی را از طریق DNA خود به شکل متیلاسیون منتقل کنند.

دکتر هور، سرپرست این تیم تحقیقاتی میگوید:”زیست شناسان، در بین پستانداران، مواردی را جستجو کرده اند تا نمونه های موثقی را پیدا کنند که در آن الگوهای متیلاسیون DNA تغییر یافته به نسل های بعدی منتقل می شود ؛ اما در مطالعات مکرر فقط تعداد معدودی پیدا شده است. بنابراین ، ما فکر می کنیم انتقال حافظه به نسل های بعد از طریق متیلاسیون DNA، در ماهی بسیار متداول است. “

ترجمه و بازنویسی :فاطمه دهقانی

بیوتکر ، بزرگترین جامعه بیوتکنولوژی کشور

Fish preserve DNA ‘memories’ far better than humans do

Date: August 8, 2019
Source: University of Otago
Summary:
We are all familiar with the common myth that fish have poor memory, but it turns that their DNA has the capacity to hold much more memory than that of humans. Researchers report that memory in the form of ‘DNA methylation’ is preserved between generations of fish, in contrast to humans where this is almost entirely erased.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true