×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
گیرنده‌های G پروتئین عامل تنوع پاسخ‌های زیستی

گیرنده‌های G-پروتئین عامل تنوع پاسخ‌های زیستی هستند

گیرنده‌های وابسته به G پروتئین (GPCRs) فراوانترین نوع گیرنده‌های سطح سلول هستند. این گیرنده‌ها واسطه اثرگذاری بیش از نیمی از داروهای انسانی هستند از این رو شناخت مکانیسم عملکرد آنها در مسیر طراحی کارآمدتر داروها حائز اهمیت است.
محققان به کمک مدل‌های ریاضی مختلف، تغییرات مختلفی را در اجزای شرکت کننده در سیگنال‌دهی گیرنده‌های G پروتئینی اعمال کرده‌اند تا به این ترتیب پاسخ گونه‌های مهندسی شده مخمر به تغییرات محیطی را ارزیابی کنند. واریته‌های مختلف از مخمرهای مهندسی شده به این شیوه، واکنش‌های مختلفی به متغیرهای مشابه می‌دهند. این نتایج که با مدل‌های طراحی شده همخوانی دارند، تائیدی بر فرضیه محققان است که در آن تنوع ژنتیکی را یکی از عوامل اختلاف در اجزای G پروتئین‌ها و به دنبال آن واکنش‌های مختلف به داروهای مشابه می‌دانند.

Scientists genetically engineer yeast to improve understanding of how cells work

Date: April 4, 2019
Source: St John’s College, University of Cambridge

Summary:
Academics have genetically modified yeast cells to help scientists control how they react to their environment in a more desirable way. Yeast was chosen because it shares key characteristics with human cells —
most importantly that it can sense its environment using G protein-coupled receptors (GPCRs). The study will help scientists understand how diseased cells function.

منبع خبر : sciencedaily
false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true