×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ بهمن - ۱۳۹۷  
true
true
کشف مسیر سیگنالینگ مهم در سرطان پستان

سرطان پستان

در سرطان پستان که یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان است. تومورها از سلول های بنیادی شبه سرطانی (CSCs) و سلولهای سرطانی متمایز تشکیل شده ااند. از بین بردن این سلول‌ها در یک روش هدفمند برای یک درمان موفق ضروری است؛ درمان‌های متعارف، مانند شیمی‌درمانی و یا پرتودرمانی پس از مصرف دارو، CSCها را هدف قرار نمی‌دهد و درک بهتر فرآیند تولید این سلول‌ها در تومورهای سرطان پستان ضروری است.

محققین مسیر سیگنالینگ خاصی را که به طور مستقیم به گسترش CSCها در سرطان پستان مرتبط است، کشف کرده اند. کشف این مسیر برای درمان سرطان پستان بسیار مهم است، زیرا طبق گفته محققین با مهار یا نابودی هر مولکول در این مسیر سیگنالینگ، ممکن است تقسیم سلولی مهار شود، که منجر به به کاهش سلول‌های سرطانی شبه‌بنیادی خواهد شد.

Opposite effect: Protein widely known to fight tumors also boosts cancer growth

Researchers studying p53, the heralded cancer-fighting ‘guardian of the genome,’ found that the human protein also plays a role in promoting tumors, in addition to suppressing them. They found that the PUMA protein works inside the cell’s mitochondria to switch energy production processes and stimulate cancer growth


منبع خبر : pnas
false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true