×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ بهمن - ۱۳۹۷  
true
true
تولید شیر بدون وجود گاو

تولید شیر بدون وجود گاو:

دانشمندان به دنبال تولید شیر بدون وجود گاو هستند، در این مطلب ادعا شده که شیر کمتر از ۲۰ ترکیب تشکیل شده است و به همان طریقی که انسولین رو تولید کردن ، می شود این ترکیب ها رو از طریق مخمر تولید کنند. ادعا شده است که حتی این شیر از شیر های معمولی مقوی تر هست و ماندگاری بیشتری دارد و در سال ۲۰۱۶ می توان این محصول در مارکت های آمریکایی خریدار کرد.

http://www.thejournal.ie/muufrii-milk-2229032-Jul2015/

تولید شیر انسان از طریق گاو های مهندسی ژنتیکی شده:

محققین موفق به تولید سه نسل از گاوهای ترانسژنیک شده اند که در شیر هرکدام از نسل ها نوع خاصی از پروتئین های موجود در شیر انسان بیان می شود.
لیزوزیم یک پروتئین آنتی میکروبیال می باشد که به طور طبیعی در مقدار زیادی در شیر انسان وجود دارد که از عفونت های ناشی از باکتری های عفونی جلوگیری میکند. لاکتوفرین پروتیین دیگر موجود در شیر انسان می باشد که به افزایش تعداد سلول های ایمنی در نوزاد کمک میکند. سومین پروتئین موجود در شیر انسان بنام alpha-lactalbumin نیز در شیر گاو تولید شده است.
پروفسور Ning Li می گوید GM milk مانند شیرهای طبیعی بی خطر می باشند و مزه بهتری نسبت به شیرهای معمولی دارند. بیش از ۱۰ سال یا بیشتر زمان مورد نیاز است که این شیر جایگاه خود را بر سر سفره مصرف کننده پیدا کند.

لینک خبر:

http://www.telegraph.co.uk/news/earth/agriculture/geneticmodification/8423536/Genetically-modified-cows-produce-human-milk.html

نویسنده : سعید کارگر

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true